Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

شنبه, 19 اسفند 1396 06:32

ضرورت عزم همگانی برای احیای تولید ملی

رییس خانه صنعت و معدن استان تهران با بیان اینکه مشکلات تولید رفع نشده است، گفت: احیای تولید ملی، نیاز به عزم همگانی دارد.

سید محمدرضا مرتضوی رییس خانه صنعت و معدن استان تهران در گفت‌وگو باخبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بیماری مزمن تولید کشور، اظهار کرد: کسانی که در حوزه تولید فعالیت می‌کنند، باید حجم زیادی از مشکلات را تحمل کنند.

وی ادامه داد: تمام تولیدکننده‌ها تا آخرین نفس در جایگاه تولید باقی می‌مانند و به کشور خدمت می‌کنند اما در این میان بانک‌ها برخلاف تمام بخشنامه‌هایی که به آنها اعلام می‌شود عمل کرده و هیچ گونه حمایتی را از حوزه تولید و صنعت نمی کنند.

مرتضوی یادآور شد: مسیر کنونی بانکهای ما بر اصل ورشکستگی ملی استوار بوده، بنابراین تنها راه نجات و برون رفت کشور از این بحران ، تولید و اشتغال است.

وی با اشاره به تهدید بحرانهای اجتماعی در اثر بیکاری بیان کرد: همه باید برای احیای تولید و کارخانه‌های تعطیل شده تلاش کنیم تا چرخ زندگی کارگران دوباره به چرخش درآید.

دبیر کل خانه صنعت، معدن وتجارت ایران با بیان اینکه مشکلات تولید رفع نشده است، گفت: احیای تولید ملی نیاز به عزم همگانی دارد، چراکه هر کس در دستگاه اجرایی به مشکل برمی‌خورد، تاوانش را از تولید می‌گیرد.

وی ادامه داد: چرا دستگاههایی که مالیات دریافت می‌کنند به جای اینکه کمبودهای منابع خود را با فرارکنندگان مالیاتی جبران کنند، از جان ضعیف تولید مایه می‌گذارند؟.

به گفته وی؛ سازمان تأمین اجتماعی برای جبران بدهی‌های خود، همیشه تولید را جریمه می‌کند.

وی در خاتمه گفت: در بودجه ۹۷ سهم تولید بسیار ناچیز در نظر گرفته شده است که در وضعیت کنونی این مسئله به هیچ عنوان مطلوب نیست. تولید کننده ها در شرایط کنونی در برابر تمام ناملایمات اقتصادی ایستاده‌اند و نیاز به حمایت دارند

www news

آخرین ویرایش در شنبه, 19 اسفند 1396 06:36