Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 05:22

بررسی دغدغه ها و مشکلات سد راه تامین دارو و تجهیزات پزشکی با حضور مسئولان مربوطه

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس از تلاش و همکاری مجلس با سازمان برنامه و بودجه جهت تامین منابع مورد نیاز حوزه دارو خبر داد.


محمد حسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 25 اردیبهشت ماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری نگرانی و دغدغه نمایندگان در مورد احتمال تاثیرگذاری نوسانات بازار ارز بر حوزه تامین دارو و تجهیزات پزشکی،گفت: بر این اساس برآن شدیم که نشستی مشترکی را با حضور دست اندرکاران حوزه دارو و تجهیزات و تولیدکنندگان و سندیکای مختلف داشته باشیم و این موضوع را بررسی کنیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: از 7 سندیکا در زمینه تولید، توزیع، واردات، تجهیزات پزشکی و واکسن و مکمل ها در نشست امروز حضور داشتند؛ مسئولان حاضر در نشست امروز در بخش دولتی و خصوصی مشکلات حوزه خود را مطرح کردند.

وی ادامه داد: دغدغه اصلی مسئولان وزارت بهداشت تامین مالی مناسب برای رفع مشکلات حوزه دارو بود و ما نیز معتقد هستیم که اگر برای رفع مشکلات صنعت دارویی کشور چاره اندیشی نشود به مرز ورشکستگی نزدیک می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در این نشست مطرح شد که واردکنندگان به دلیل مطالبات تمایل چندانی به واردات داروهای مورد نیاز ندارند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم، موضوع مالیات بر ارزش افزوده را یکی از دغدغه های بخش خصوصی در زمینه دارو دانست و گفت: در جهت تامین و واردات دارو خلاء و مشکل قانونی وجود ندارد و تمامی تلاش مجلس این است که با همکاری برنامه و بودجه بتوان منابع مورد نیاز تامین دارو را حل کرد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری برگزاری جلساتی با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی و معاون اول رییس جمهور، گفت: تمامی تعهدات مبنی بر این بود که ارز یارانه ای یعنی 3800 تومان را برای بخش دارو و تجهیزات قرار دهند.

گفتنی است در نشست امروز مسئولان وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی حضور داشتند./

www news
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1397 05:24