Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

چهارشنبه, 18 مهر 1397 10:51

پزشکیان:منابع ارزی موردنیاز دارو و تجهیزات پزشکی باید پرداخت شود

 نایب رییس مجلس، گفت: منابع ارزی موردنیاز دارو و تجهیزات پزشکی باید پرداخت شود، شرایط باید به گونه ای فراهم شود که تولیدکنندگان و واردکننده های دارو با مشکل مواجه نشوند.

به گزارش «نماینده»، مسعود پزشکیان در تشریح نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گفت: در این نشست نحوه تخصیص منابع ارزی به دارو و تجهیزات پزشکی مورد بررسی قرار گرفت و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گزارشی در این باره ارائه داد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست تاکید شد که منابع ارزی موردنیاز دارو و تجهیزات پزشکی باید پرداخت شود، افزود: شرایط باید به گونه ای فراهم شود که تولیدکنندگان و واردکننده های دارو با مشکل مواجه نشوند لذا مسئولیت بخش های مختلف، تفکیک و به سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی تاکید شد که با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هماهنگ باشند.

اعلام شده برخی اقلام دارویی باید برای یک سال ذخیره داشته باشند

وی ادامه داد: بانک مرکزی اعلام کرد که مشکلی از لحاظ منابع ارزی و تخصیص منابع به دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعلام شده برخی اقلام دارویی باید برای یک سال ذخیره داشته باشند، اظهار داشت: باید بررسی شود که دارو برای این یک سال وجود دارد یا خیر و اگر برای یک سال در کشور وجود داشته اما به بازار عرضه نشده باید با آن ها برخورد شود و اگر به بازار عرضه شده و در انبار نیز وجود دارد نباید به عنوان احتکار در نظر گرفته شود چرا که باید ذخیره دارویی در کشور وجود داشته باشد.

www news

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 مهر 1397 10:55