Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

سه شنبه, 15 آبان 1397 05:26

امکان مشاهده فهرست ثبت سفارشات اولویت یک برای دریافت ارز،جهت شفافیت عملکرد در سایت اداره کل

سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی گفت: فهرست ثبت سفارشات اولویت یک، که به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز با نرخ رسمی و نیمایی ارسال شده ، برای اطلاع رسانی و شفافیت عملکرد درسایت imed.ir منتشرو قابل مشاهده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس زهرا نیکخواه، سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، با تشریح فعالیت و اقدامات این گروه افزود: این گروه با هدف راهنمایی و هدایت فعالان درحوزه تجهیزات پزشکی در امور مربوط به سامانه های جامع تجارت، ttac درامور بانکی و گمرکی تشکیل شده است.

سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی اداره کل تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: تمامی کالاهای تجهیزات پزشکی درکمیته تخصیص ارزمورد بررسی قرار گرفته و لیست کالاهای اولویت یک مشمول دریافت ارز با نرخ رسمی مشخص شده است. این لیست به همراه تعرفه و کدهای IRC مربوط به هر کالا درسامانه های مربوطه به صورت سیستمی بروزرسانی شده است.

مهندس نیکخواه درخصوص تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی، گفت: متقاضیان پس از ثبت درخواست خود درسامانه جامع تجارت www.ntsw.ir وارسال سیستمی به سامانه ttac درصورت تأیید وزارت بهداشت، شماره ثبت سفارش برای این درخواست صادر می شود و در صوتی که متقاضی برای تخصیص ارز دچار مشکلی شود باید شماره ثبت سفارش خود را در سامانه اعلام مشکلات (ثبت سفارش، بانک، گمرک) www.imed.ir با عنوان مشکل بانکی/ عدم تخصیص ارز ثبت کند که درخواست ها برای بانک مرکزی به منظور تخصیص ارز ارسال می شود.

وی تصریح کرد: فهرست ثبت سفارشات اولویت یک، که به بانک مرکزی جهت تخصیص ارز با نرخ رسمی و نیمایی ارسال شده است ،برای اطلاع رسانی و شفافیت عملکرد فعالیت های این گروه درسایت imed.ir منتشر و قابل مشاهده است.

مهندس نیکخواه درخصوص کالاهایی که دارای نقص اصل مدارک بوده یا منتظر تخصیص ارز هستند گفت: شرکت ها می توانند برای تسریع در ترخیص این پرونده ها از مسیر ترخیص با حداقل اسناد استفاده کنند که اداره کل تجهیزات پزشکی پس از دریافت درخواست شرکت و گذراندن مراحل بعدی، نامه ترخیص با حداقل اسناد را به گمرک صادر می کند.

سرپرست گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی اداره کل تجهیزات پزشکی ،یاد آور شد: به منظور اطلاع رسانی به فعالان حوزه تجهیزات پزشکی آخرین اخبار و مصوبات درخصوص تخصیص ارز در سایت اداره کل منتشر و سوالات متداولی که در این حوزه وجود دارد به صورت پرسش و پاسخ در لینک سوالات متداول ارزی قرار داده می شود. همچنین در نظر داریم لینک اختصاصی گروه نظارت بر امور گمرکی و بانکی را در سایت اداره کل برای سهولت دستیابی شرکت ها به اخبار و موضوعات مربوط به این گروه قراردهیم.

وی ازتامین کنندگان تجهیزات پزشکی درخواست کرد: قبل ازمراجعه حضوری یا پیگیری درخواست های خود، مطالب سایت اداره کل تجهیزات پزشکی را مطالعه کنند.

www news

آخرین ویرایش در سه شنبه, 15 آبان 1397 05:27