Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

About US

انجمن صنفی تولید کنندگان و صادرکنندگان، تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی در سال 1377 توسط جمعی از تولیدکنندگان، با هدف حمایت از این صنعت و با کسب مجوز از وزارت کار و امور اجتماعی تاسیس و در سال 1379 نیز بعنوان یک انجمن تخصصی، موفق به اخذ پروانه تأسیس از وزارت صنایع گردید.
در پی تصویب اساسنامه و انتخاب هیأت مدیره، انجمن کار خود را از اوایل آبانماه سال 1377 آغاز نمود و تاکنون ده دوره انتخابات هیأت مدیره را برگزار کرده است، که هم اینک اعضاء محترم هیأت مدیره دوره دهم می‌کوشند تا با بهره گیری از تجارب گذشته و حضور فعال اعضاء انجمن، در جهت رفع معضلات و مشکلات اعضاء، اقدامات پیگیر و بی وقفه ای را دنبال نموده و مسیر نیل به اهداف و ماموریت های تشکل را فراهم سازند.

در حال حاضر انجمن با بیش از 200 شرکت عضو که همگی دارای پروانه تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو هستند و تامین کننده بیش از 60درصد نیاز تجهیزاتی کشور می باشند در قالب دو "کمیسیون تولید" و "کمیسیون صادرات" در جهت دستیابی به آرمانهای انجمن فعالیت می کند. ایجاد کارگروه های تخصصی در زیر مجموعه هر یک از کمیسیون ها، زمینه اعتماد نهادها و ارگانهای مختلف به نظرات کارشناسی انجمن را فراهم آورده است.
حضور در کارگروه رفع موانع تولید و پیگیری راهکارهای حمایت از تولید، بخشی از وظایف کلان کمیسیون تولید را تشکیل می دهد. ایجاد زیرساختهای لازم برای مطالبات صنفی در خصوص "بیمه، مالیات، عوارض گمرکی، حمایتهای بانکی، نظارت بر کیفیت محصولات و انعکاس خواسته های به حق اعضا انجمن به مدیران ارشد" از تعاریف دیگری است که در این کمیسیون پیگیری می شود.
کمیسیون صادرات انجمن به طور جدی (و همزمان با تغییر نام انجمن و اضافه شدن کلمه صادرکنندگان) از سال 93 کار خود را به ریاست سرکار خانم مهندس قاسمی آغاز نمود و به صورت مداوم و ماهانه جلسات خود را با حضور شرکتهای صادر کننده برگزار می کند که به تدریج بر تعداد شرکتهای عضو افزوده می شود.
بر اساس آخرین اطلاعات بیش از نیمی از شرکت های تولیدی موفق به اخذ گواهینامه‌های معتبر داخلی و بین المللی از جمله ISO 9001، ISO13485 و CE شده اند که از این میان حدود 50 شرکت صادرکننده، محصولات تولیدی خود را به بیش از 60 کشور جهان صادر می نمایند.
عمده ترین محصولات صادراتی اعضاء انجمن عبارتند از: انواع محصولات مصرفی از جمله البسه بیمارستانی، انواع باند و گاز، ابزارهای جراحی چشم پزشکی، انواع مواد قالب گیری و ترمیم دندانپزشکی، کاغذهای پزشکی، سیستم های بازتوانی قلبی و تست ورزش قلبی، اره و دریل جراحی، مانیتور علائم حیاتی، الکتروکاردیوگراف، تجهیزات ثابت و لوازم و ظروف آزمایشگاهی، انواع کیت های تشخیصی، انواع تخت های بستری و تجهیزات هتلینگ، انواع دستگاه فیکو، آمبولانس و خودروهای امدادی، دستگاه های ساکشن انواع ست سرم، ست تزریق، پیچ و پلاک ارتوپدی، انواع دستگاه های تصویربرداری (رادیولوژی، ماموگرافی و ...)، انواع یونیت و تجهیزات لابراتواری و کلینیکی دندانپزشکی، الکتروکوتر و لوازم جانبی آن، انواع اتوکلاوهای پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، انواع تجهیزات گازهای طبی، انواع لنز و ابزار جراحی چشمی، سیستم احضار پرستار، لوازم مصرفی ارولوژی، دستگاه های زیبایی و . . .
مطالعات حاکی از آن است که با توجه به جایگاه مناسب ایران در منطقه، کشورهای آسیای میانه، عراق و افغانستان بازار مناسبی برای تولیدات ایران هستند. اگرچه بررسی ها نشان می دهد علاوه بر کشورهای منطقه، کشورهای پیشرفته ای همچون ایتالیا، آلمان، فرانسه، بلاروس و اقتصادهای نوظهوری همچون روسیه و هند نیز در میان مقاصد صادراتی تجهیزات پزشکی کشور حضور دارند. صادرات چند سال اخیر اعضاء نیز به کشورهای اروپایی و حتی ورود به بازار کشورهای آمریکای لاتین، گواه کیفیت قابل قبول تولیدات ایرانی و رقابت با تولیدکنندگان بزرگ بین المللی است.

 

نام و نام خانوادگی

سمت

اعضاء

هیات مدیره

دوره دهم

دکتر عباس مه

رئیس  هیات مدیره

مهندس مریم قاسمی

دبیر

دکتر مهدی شاهمرادی

خزانه دار

مهندس امین ساکی

نائب رئیس

مهندس الهه یزدانی

عضو اصلی

مهندس خسرو افشار

عضو اصلی

مهندس احمدبهفرمقدم

عضو اصلی

مهندس مجید عرب 

بازرس اصلی

مهندس  غلامعلی فلاتی

عضو علی البدل

مهندس حمیدرضا دهقان

عضو علی البدل

مهندس علی افسری 

قائم مقام دبیر انجمن                                                        

 

اطلاعات تماس با انجمن:


نشانی: تهران، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان 64 شرقی، پلاک1/10، طبقه 4، واحد 12


ساعت کاری انجمن: شنبه تا چهارشنبه-- 08:00 - 17:00


تلفن و فکس: 8-88051397

سیستم پیامک:09363165081

آدرس ایمیل: info@imdle.ir

آدرس سایت: www.imdle.ir

شناسه کانال تلگرام: AMEDALANBC@

شناسه تلگرام: AmedalOffice@