Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

شنبه, 24 آذر 1397 05:38

بازرگانان 60 کشور در نمایشگاه "ایران اکسپو 2018"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازرگانان 60 کشور در نمایشگاه "ایران اکسپو 2018"

سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران (ایران اکسپو 2018) با حضور فعالان بخش صادرات کشور در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این نمایشگاه که تا 25 آذر برپاست 270 شرکت داخلی و بیش از 600­ بازرگان از شصت کشور جهان حضور دارند.

این نمایشگاه در سال حمایت از کالای ایرانی و برای ارتقای میزان صادرات تولیدات داخلی، و بررسی چالش‌ ها و فرصت‌ های صادرات محصولات و خدمات فناورانه با حضور مسئولان، فعالان و کارشناسان این حوزه برگزار می شود.

در این نمایشگاه همچنین نشست هایی با هدف بررسی چالش‌ های تولید صادرات محور، سیاست‌ گذاری صادرات، نقش شرکت‌ های واسط، توسعه صادرات، تعاملات بانکی و خدمات مالی برگزار می شود تا کارشناسان و مدیران مرتبط با موضوعات مختلف حوزه صادرات، به تبادل نظر و رفع چالش‌ های موجود و در نهایت تبیین راهبردهای مناسب در حوزه ارتقای راندمان صادرات محصولات فناورانه می پردازند.

برگزاری 300 نشست رو در رو (B2B) برای تجار و بازرگانان داخلی و خارجی برای تسهیل در ارائه خدمات و فروش بهتر فناوریها و محصولات ایرانی از دیگر برنامه های این نمایشگاه است.
در این دوره نمایشگاه ایران اکسپو نسبت به دوره قبل، رشد چشمگیری در حضور بازرگانان خارجی دیده می شود به طوری که به گفته مجید تکبیری رئیس­ ستاد برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری ایران در دومین دوره نمایشگاه ایران اکسپو، 48 کشور و 573 تاجر و بازرگان حضور داشتند در حالیکه در ایران اکسپو 2018، برای حضور 60 کشور و 600 تا 700 بازرگان خارجی برنامه ریزی شده است.

در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران در سال گذشته، بیش از 100 قرارداد و تفاهم‌ نامه تجاری و صادراتی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار منعقد شده بود.

تجار عراقی در گروه‌های کالایی برق و انرژی, پتروشیمی, معدن, صنعت ساختمان و خدمات فنی مهندسی, تجهیزات پزشکی و بیمارستانی, سلولزی بهداشتی , صنایع دستی, لوازم خانگی, مبلمان و دکوراسیون اداری, فرش و چرم و پوشاک, محصولات کشاورزی, صنایع غذایی -قطعات صنعتی در این رویداد بزرگ مشارکت دارند. 

گفتنی است، این نمایشگاه که از تاریخ 22 تا 25 آذر ماه سالجاری در محل مرکز نمایشگاه های بین‌المللی شهر آفتاب برگزار خواهد شد .

www news

خواندن 388 دفعه